Místní knihovna Uhlířov
Naposledy aktualizováno: 24.1.2019

 

 

 

 

 

 

Nitkování

Tvůrčí dílnička na téma Nitkování proběhla  za velké účasti děvčat nejrůznějšího věku.Tvořily jsme podle připravených předloh, ale platilo i známé rčení, že fantazii se meze nekladou. Proto je na místě vyzdvihnout a ocenit dílka Marušky Wolfové. Její vánoční nitky byly velmi originální. Moc nás potěšil zájem o tvoření a už přemýšlíme, a těšíme se,  co podnikneme na jaře.

 

  

 

 

Cestovatelská beseda Japonsko na kole. Úterý 6. října 2015, 18:00 hod., sál Knihovny Petra Bezruče, Nádražní okruh 27, vstup volný. 

 

 

Ve čtvrtek 15. 5. jsme uspořádaly (v pořadí) 1. TVŮRČÍ DÍLNIČKU na téma VĚTVIČKOVÁNÍ. Děvčata i jejich maminky si z přírodních materiálů vyrobily věnečky a svícny na čajovou svíčku. Každá se zapojením své vlastní fantazie. Svou kreativitou a šikovností překvapila jedna z mladších tvořilek, Kačka Bubíková. Byly jsme potěšeny hojnou účastí a doufáme, že o podzimní dílničku, v pořadí druhou, bude také zájem.  

 

 

 

 

 Na motorce k Bajkalu - přednáška


Helmut Šafarčík, rodák z Ludgeřovic, je vášnivý motorkář. Na svém stroji již projel část Evropy, v červnu 2014 na svém stroji BMW 1200 GS Adventure dojel až do jižní části východní Sibiře. Svou cestou splnil obrovský sen svého otce Huberta Šafarčíka, jenž zemřel před více než osmi lety. O nástrahách své nejdelší cesty přes válečnou Ukrajinu a splněném snu bude vyprávět v sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě. 
Úterý 27. ledna 2015 v 18.00 hodin, sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě, vstup volný.


Pobočka Opava Kateřinky 

Jana Richterová: Lovec – autorské čtení


Opavská autorka představí 2. díl své pentalogie Zahrada s názvem Lovec. Proti prvnímu dílu 
se v Lovci vše začíná vařit, o dramatické zvraty není nouze. Pokud jste příznivci žánru na pomezí fantasy, přijďte prožít příjemný podvečer s autorkou na pobočku knihovny v Opavě Kateřinkách. 

Úterý 20. ledna 2015 v 17.00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky, vstup volný.

 

 Stáhněte si dílo Jaroslava Haška

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a úplný soubor povídek. 

 

Tomáš Černohous: Odyssea


Netradiční přednáška Tomáše Černohouse o pozoruhodných cestách, které by neměly zůstat zapomenuty. Vydejme se společně na bicyklu do Izraele a Palestiny, pěšky do posvátných míst gruzínského Kavkazu, či pomocí stratosferické sondy na okraj naší planety. Odyssea nás zavede do míst, ze kterých se tají dech. Přednáška a projekce. 

21. ledna 2014, sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě, 18:00 hodin, vstup volný 

 

 

 

 Přednáška

Arnošt Vašíček: ZÁHADY TICHOMOŘÍ, 14. května 2013 v 18:00 hodin, sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Vstup volný. Více na http://www.okpb.cz/web/index.php?set=default~cze~false~0&doc=0465_07_05_2013_KPB_vasicek

 

Máj online

Stránku Máj, lásky čas, ze které si stáhnete báseň všech básní, spustila Městská knihovna v Praze 1. května 2010 v rámci svého dlouhodobého projektu E-knihovna.